Ryby w diecie śródziemnomorskiej

Właściwe odżywianie odgrywa, wraz z aktywnym trybem życia, podstawową rolę w zapobieganiu wielu chorobom, które są bardzo powszechne w dzisiejszych czasach. Jak należy zdrowo się odżywiać, ilustruje Piramida Zdrowego Żywienia.

 

Pokarmy takie jak zboża, owoce, warzywa, oliwa z oliwek, produkty mleczne i jogurt są podstawą zdrowej diety i powinny być spożywane codziennie lub nawet dwa razy dziennie.
Żywność w centralnej części piramidy (białe mięso, rośliny strączkowe, świeże sery i ryby) powinna być spożywana dwa lub więcej razy w tygodniu. Wreszcie na szczycie piramidy znajdujemy czerwone mięso i słodycze, które należy spożywać raz w tygodniu.
Ryby odgrywają zasadniczą rolę w diecie śródziemnomorskiej. Dowody naukowe wskazują, że ryby, jeśli są spożywane w odpowiednich ilościach w zrównoważonej diecie, mogą pomóc zachować zdrowie.
Ryby (zarówno świeże, jak i te w puszkach) dostarczają cennych składników odżywczych, takich jak białka o wysokiej wartości biologicznej, sole mineralne i kwasy omega-3.
Właśnie dlatego nowa piramida zrównoważonej diety śródziemnomorskiej zaproponowana przez IFMeD zaleca spożywanie co najmniej 2 porcji ryb tygodniowo.

Piramida diety śródziemnomorskiej

Ryby w diecie śródziemnomorskiej

Odpowiednie odżywianie odgrywa wraz z aktywnym trybem życia, podstawową rolę w zapobieganiu wielu chorobom, które są obecnie bardzo powszechne.

Czytaj więcej

Cenne źródło

Dzięki wysokiej zawartości białka 100 g odsączonego tuńczyka zapewnia około jednej dziesiątej całkowitego dziennego zapotrzebowania na białko zdrowego dorosłego.

Czytaj więcej

Rio Mare dla zdrowych dzieci

Ryby są niezbędne dla wszystkich, szczególnie dla dzieci! Rio Mare to praktyczny, zdrowy sposób wprowadzania ryb do diety naszych dzieci.

Czytaj więcej

Zdrowie w kilku kaloriach

Produkty Rio Mare są mniej kaloryczne i bardziej pożywne niż wiele produktów, które często można znaleźć na naszym stole: porównaliśmy je, by zaoferować smaczne alternatywy.

Czytaj więcej