Nasze zaangażowanie w zrównoważone rybołówstwo

W Rio Mare wierzymy, że oceany są cennym zasobem, który musimy chronić i szanować, minimalizując wpływ rybołówstwa na morze i jego różnorodność biologiczną, tak aby ponownie mogło służyć również kolejnym pokoleniom.
Z tego powodu współpracujemy z Fundacją WWF nad bardziej zrównoważonymi źródłami pozyskiwania surowca, ryb i owoców morza, oraz nad ochroną oceanów, przyczyniając się do rozwoju morskich obszarów chronionych.
Partnerstwo z Fundacją WWF ma również na celu poprawę przejrzystości i identyfikowalności w całym naszym łańcuchu dostaw.

Trójkąt Koralowy

Jest to bardzo ważne dziedzictwo przyrodnicze dla morskiej różnorodności biologicznej, ponieważ występuje tu ponad 500 gatunków koralowców, 3000 gatunków ryb żyjących w rafie koralowej i 6 gatunków żółwi.
Trójkąt Koralowy jest również jednym z najważniejszych obszarów połowowych, zwłaszcza tuńczyka.
Rio Mare działa w tym rejonie, w szczególności na Wyspach Salomona, od lat promując programy zrównoważonego rybołówstwa, dążąc do tego, aby obszar ten mógł funkcjonować również w przyszłości.

Co robimy

Zależy nam na pozyskiwaniu tuńczyka ze zdrowych stad i na wspieraniu działalności połowowej o jak najmniejszym wpływie na środowisko. Oznacza to, w razie potrzeby, wypracowywanie nowych sposobów pozyskiwania ryb i owoców morza, domaganie się bardziej wymagających przepisów dotyczących zarządzania rybołówstwem oraz promowanie projektów, które pomagają flotom zmniejszyć ich negatywny wpływ na oceany i zarządzać działalnością połowową w sposób bardziej zrównoważony i przejrzysty.
Zobowiązaliśmy się również do pozyskiwania tuńczyka z łowisk certyfikowanych przez MSC. Certyfikat MSC wskazuje 3 podstawowe zasady bardziej zrównoważonego rybołówstwa:
1
Pozostawienie w morzu ryb w ilości umożliwiającej ich rozmnażanie
2
Minimalizacja wpływu rybołówstwa na morską różnorodność biologiczną
3
Odpowiedzialne i legalne prowadzenie połowów

Nasz projekt ochrony przyrody

Nasze zaangażowanie obejmuje również projekt ochrony wyspy Tetepare.
Jest to dziki i nieskażony obszar na Archipelagu Wysp Salomona, w obrębie Trójkąta Koralowego.
Dzięki wsparciu Rio Mare i Fundacji WWF, Tetepare jest częścią projektu ochrony mającego na celu przyznanie statusu morskiego obszaru chronionego, aby zapewnić ochronę jej różnorodności biologicznej– teraz i w przyszłości.

 

 

 

Odkryj, gdzie jest Tetepare